Sunday, December 1, 2019

In a cup of ...

black tea.

Location: friends' house in Dundalk, Co. Louth.
Time: last Sunday in the evening ...

... watching "Amy".
Location: Cafe Lemonade, Matthews Lane South, Drogheda, Co. Louth.
Time: early afternoon tea ...

and my first day of unemployment.

***
Siedzę tutaj o tej porze i pożeram ciastko Kraciastego. Poszłam spać o siódmej wieczorem i byłam zbyt nieprzytomna, żeby obudzić się za dwie godziny, jak zaplanowałam, to teraz mam. Mój Kochany nie spał całą poprzednią noc i od szóstej śpi snem sprawiedliwym. A ja jeszcze wypiję herbatkę, drugi raz umyję zęby i ... może w kimono. Bywa, że zmiany stresują aż tak. Cieszę się więc na dzisiaj, będą same przyjemności i wylegiwania, jeśli wystawienie nosa z domu, to tylko na spacer wsiowy, bo mamy wszystko, co nam do szczęścia potrzebne a systemy przeciążone tym, co należało powiedzieć temu i owemu. Z sąsiadami możemy pogadać, oni są mili, często gadamy z nimi po angielsku o kotach, a reszta won, wypłacić po pół dniówki i odesłać do domu.

W Borowicach będzie trzecia wioska Muminków na świecie. To na Dolnym Śląsku jest. W głowie zaznaczam sobie to miejsce czerwonym kółkiem.

7 comments:

 1. Zmiany stresują ale oczywiście często są super krokiem na przód.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda - oczywiście są też zmiany związane z cudzymi chorobami, ale na te niewiele możemy poradzić. Niektóre zmiany po prostu się dzieją, trzeba się okokonić i usłyszeć, że ktoś nas kocha. Dobrej niedzieli 😊

   Delete
  2. Bo miłość jest najważniejsza:)))

   Delete
 2. Musimy coś zmienić, żeby nie stać w miejscu...Nie jestesmy drzewem, więc zawsze można się ewakuować. Koty, tak...łagodzą obyczaje! Pozdrawiam w pierwszą niedzielę grudnia!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zmieniać trzeba, choć feedback społeczeństwa w tym temacie jest mętny. Odradzają jakby się bali własnej myśli, że sami utknęli. Pierwsza niedziela grudnia będzie dobra ...
   Pozdrawiam.

   Delete
 3. Wioska Muminków? Biorę w ciemno!

  ReplyDelete
  Replies
  1. I słusznie 😊 Cieszę się, że to będzie na Dolnym Śląsku, dość blisko mojego rodzinnego domu.

   Delete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów. Komentarze są moderowane, take your time.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.