Thursday, March 12, 2020

In a cup of ...
americano.
Location: Stockwell Artisan Foods, No 1 Stockwell Street, Drogheda, Co. Louth.
Time: today, after shopping.

Irlandia jest nieczynna. Premier Varadkar w reakcji na wczorajsze ogłoszenie WHO o pandemii, zamyka szkoły i przybytki kultury do 29 marca. Żyjemy w czasach zarazy i szukamy pocieszenia w naszym ulubionym miejscu.

***
Prawie trzy lata temu Bukartyk tak sobie śpiewał w Trójce po rezygnacji Andrusa:


- ..., czyli wydaje mi się, że pan wyraził myśl krytyczną?
- Tak. Tak sobie pomyślałem, jak napisałem, to patrzę ... mmmój Boże, przecież to myśl krytyczna ... jak ja mogłem. No ale tak mi się już wymsknęło ... i trudno.
- No tak, rozumiem, ale skoro już powstało to poszło w świat jako myśl krytyczna. 
- Krytyczna, jednak chyba tak ... no będę musiał jakoś z tym żyć.
- I ja też ... tylko jak długo?
Wczoraj Wojciech Mann ogłosił odejście z radiowej Trójki.
Dzisiaj dała sobie spokój Gaba Kulka.

10 comments:

 1. Nie sądziłam że dożyje takich czasów.
  Chyba aż sobie obejrzę film "Ebola"

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zawsze gdzieś na świecie coś się dzieje. Teraz pora na nas.

   Delete
  2. gdy swego czasu mego Dziadka/RIP/ pytano, czego się dowiedział podczas ostatniej sesji medialnej "co się dzieje na świecie?", zwykle udzielał standardowej odpowiedzi: "to samo, co zawsze: LEJĄ SIĘ" :D
   p.jzns :)

   Delete
 2. co do decyzji Gaby Kulki, Wojciecha Manna, etc, to nie znając za dobrze detali: okoliczności, motywacji, etc nie mam pomysłu na komentarz, jedynie zwierzę się z odczuwania deja vu... były już takie czasy, gdy wiele/u znanych fachowczyń/ów do tego rezygnowało ze sprzedawania swojego czasu i energii państwu, nazywało się to "emigracja wewnętrzna", a analogie tamtego państwa z obecnym postrzegam dość wyraźnie...
  za to co do kultury, to spóźniłem się jeden dzień z zamówieniem i operacji wymiany zestawu książek z sieci bibliotek n moje dzielnicy... trudno, co robić, był to mój błąd tylko i wyłącznie, niemniej jednak trochę boli... ale w ramach manewru lądowania na cztery łapy odrobię w e-bookach, gdzie porobiło mi się nieco zaległości ostatnimi czasy...
  p.jzns :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mann jest na takim etapie, że już niczego nie musi udowadniać, jest w wieku emerytalnym i w zasadzie dlatego tak długo był nietykalny - podwyższał słuchalność, a nie był czuły na naciski. Od czasu do czasu gdzieś kończy się jakaś epoka, i to pewnie jeden z tych momentów, choć nigdy nie byłam wiernym słuchaczem Trójki i nie dotyka mnie to osobiście.

   Można zauważyć pewne narzucone podobieństwa do PRL-u, przy czym panu prezesowi nigdy nie uda się całkowicie narzucić tego stanu umysłu. To starszy pan, który nocami śni o swojej młodości, a na jego narrację reagują głównie ludzie wychowani w minionym systemie.

   Ja cały czas podczytuję "Księgi Jakubowe", po kilkanaście-kilkadziesiąt kartek dziennie ...

   Delete
  2. to jest naprawdę dziwna sytuacja... rzecz jasna obecny PRL-bis nie jest tak ściśle analogiczny z poprzednim, to nie jest nawet realnie możliwe doprowadzić do takiej sytuacji... ale za to na pewno jest jasne, iż ten starszy pan jedzie strategią Gierka, na razie jest na etapie rozdawania, a potem wszystko się posypie i szlag trafi...
   ja świetnie rozumiem, że młodzi, których w tamtych czasach po prostu na świecie nie było, nie widzą tych analogii, ale pojąć nie potrafię, jak to jest, że mnóstwo starszych daje się robić w wała i łykają ten cały kit propagandowy... tych najstarszych niektórych też można jeszcze jakoś wytłumaczyć zmianami organicznymi w mózgu... ale ludzie w moim wieku (plus-minus dojrzałym) to dla mnie już jest kompletna masakra :)

   Delete
 3. Całego świata nie zamkną, a znawcy tematu twierdzą, że gorzej to dopiero będzie...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Patrzę na to bardziej optymistycznie. Czego jasno się nie mówi w mediach to info o liczbie wyleczonych. To nie jest tak, że teraz na świecie choruje ponad 130 tys. - z tej liczby z jakieś 70 tys. to są już ludzie zdrowi.

   Delete
 4. Replies
  1. Jeśli ktoś marzył, aby wydarzyło się coś interesującego, to mu się spełnia :)

   Delete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów. Komentarze są moderowane, take your time.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.