Saturday, July 25, 2020

Przestańcie nas wkur****.

Wczoraj miały miejsce protesty organizacji kobiecych w związku z planami nie-rządu dotyczącymi wypowiedzenia konwencji stambulskiej. W Warszawie protest był zorganizowany przed siedzibą Ordo Iuris, we właściwym miejscu, bo to ta skrajnie prawicowa, zideologizowana do cna organizacja ryła i ryje pod postępem obyczajowym w Polsce. Wspomniane posunięcie nie-rządu jest naturalną konsekwencją wyboru Dudy na prezydenta. W kraju z nowoczesną Konstytucją, gdzie jest teoretyczny rozdział Kościoła od państwa, minister rodziny (tak przemianowano ministerstwo w 2015 wg najlepszych standardów obłudy - bijesz, pamiętaj mówić, że to miłość) ogłosiła przygotowania do wypowiedzenia konwencji stambulskiej w ... TV Trwam. W planach, Długopis podpisze?

W polskiej blogosferze wiele kobiet chwali się tym, że są robotne, ani minuty nie usiedzą. Oraz, że nie interesują się polityką.

26 comments:

 1. Klik dobry:)
  To bicie z miłości to chyba na wzór pewnej potępianej u nas religii.
  Pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie wiem, jaką religię Ty masz na myśli, ale jeśli chodzi o katolicyzm, narracja sado-masochiczna jest wpisana w rok liturgiczny. W okresie wielkanocnym mamy biczowanie Boga i kajanie się tych, którym liturgia nakazuje się temu procederowi przyglądać. Mówiąc o obłudzie miałam na myśli co innego. Często wielkich słów (miłość, sprawiedliwość, współczucie) używają właśnie ci, którym te idee są obce. Zło usprawiedliwia się przewrotnym nazewnictwem - wiem, gdzie na 100 % usłyszę o honorze, szacunku i miłości do swojej kobiety: wśród więźniów siedzących za przemoc domową.

   Delete
 2. Tylko zapłakać! Nigdy mi się nie śniło, że sprowadzą kobiety do worków treningowych!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sagulo, rządzący są wybierani w demokratycznych wyborach. Połowa wyborców to kobiety. Można więc powiedzieć, że jako grupa same siebie do tego sprowadzamy.

   Delete
 3. A dlaczego miałby nie podpisać? Że niby swoje zdanie ma odrębne od obowiązującego?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kilkakrotnie w czasie poprzedniej kadencji Duda wydawał się pokazywać, że ma własne zdanie. Były to jednak albo pozory, albo próby tworzenia własnego zaplecza. Myślę, że po tych wyborach jasne już jest dla niego, że nie ma czegoś takiego, jak zaplecze prezydenta. Jest zaplecze PiS, w którym teraz będą się odbywały wenwętrzne wojenki.

   Delete
 4. Cóż, ubiegłaś mnie w temacie, ale Ci daruję ;) I tak opublikuję jutro swój tekst...
  W mojej ocenie, bardziej niż Duda, za ekspansję Ordo Iuris odpowiada jednak sam PiS, ściślej – Kaczyński. Nie chcę tworzyć spiskowej teorii dziejów, ale wydaje mi się, że to w zamian za pomoc prawników tej organizacji we wcielaniu w życie chorych urojeń Kaczyńskiego.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To zapis momentu, felieton to co innego :). Spiskowe teorie nie dla mnie, ale że członkowie OI mogą liczyć na wsparcie polityczne i rozkwitają w PRLBis, to widać na pierwszy rzut oka. Dziadki tęskniące za dawnym porządkiem mogą zgrać się z młodymi karierowiczami, nawet jeśli ci pierwsi przez to polegną.

   Delete
 5. coraz bardziej nie lubię ludzi /jako gatunku/, coraz bardziej nie lubię Polaków /jako narodu, a najbardziej tych 34,8% uprawnionych głosujących na budynia/, ale nie boję się ich, więc nie mam żadnego powodu do upieprzania im życia... za to obecne państwo, które zarządza tym krajem nie dość, że go nie lubi, to do tego jeszcze się go boi i dlatego tak uparcie dąży do maksymalnego upieprzenia życia w tymże kraju... np. życia kobiet /sprawa "Konwencji Stambulskiej"/ albo życia zwierząt (innych niż człowiek) /vide ostatnie pomysły Ardanowskiego/... fascynujące... o ile o swoje neuro-bezpieczniki jestem spokojny, to wcale się nie zdziwię, gdy komuś wreszcie nie wytrzymają, narobi czegoś wybitnie niefajnego i wcale nie mam na myśli prozaicznej kupy wykonanej publicznie pod domem małego...
  p.jzns :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mnie dodatkowo fascynuje pęd części obywateli do gnojenia samych siebie. Wiele kobiet, widzimy je także na sejmowych mównicach, popierają rozwiązania, które systemowo są dla nich samych niesprawiedliwe, a nawet groźne dla ich zdrowia.

   Czy obywatele się w końcu zniecierpliwią? Jacyś tak. PRL też minął dzięki grupie ludzi, gdy inna grupa ludzi siedziała przez tv i oglądała mecza.

   Delete
  2. No to się porobiło..., i mój felietonik, nomen omen, diabli wzięli ;)
   Minister Maląg zapowiedział wypowiedzenie Konwencji, Ordo Iuris przyklasną, kobiety wyszły na ulicę, minister Ziobro ma już gotowy projekt, a tu? A tu rzecznik rządu dementuje: Pani minister się pomyliła, rząd nie pracuje nad żadnym takim projektem (sic!) :D

   Rozumiesz coś z tego?

   Delete
  3. Faktycznie, aktualizację sytuacji znalazłam np. TUTAJ. Noc z dniem nie nadążają za rozwojem narracji w PiS. Słyszałam też wytłumaczenie, że pani minister rodziny kartki z przekazem dnia się pomyliły.

   Delete
 6. Kilka faktów:
  - Ziobro dziś ogłasza, że polskie prawo jest wzorcem dla INNYCH KRAJÓW.
  - Weinstein za molestowanie i wykorzystywanie seksualne 2 kobiet dostaje 23 lata więzienia - w INNYM KRAJU
  - Larry Nassar, były medyk gimnastyczek USA skazany na 175 lat więzienia za molestowanie 156 dziewczynek, podopiecznych z reprezentacji USA - w INNYM KRAJU
  - prokuratura dwukrotnie umarza śledztwo przeciw synowi Jacka Kurskiego za wieloletnie molestowanie koleżanki, która w wieku popełniania przestępstw miała 9-12 lat - W TYM KRAJU
  - sąsiedzi nie wtrącają się, jak słyszą za ścianą płacz i wrzaski - W TYM KRAJU
  - gdy żandarmeria (męska część) znęca się nad służącymi w jej szeregach kobietami, a jedna z nich powiadamia o tym media, żandarmeria uruchamia machinę hejtu na ofiarę przemocy seksualnej - W TYM KRAJU.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kliknęłam na wiadomość, co tam Ziobro Złotousty dzisiaj powiedział, ale zdjęcie jego twarzy przed artykułem skutecznie zniechęciło mnie do lektury. Zastanawiałam się za to, jak to jest znać kogoś takiego, być np. jego kolegą ze studiów, kojarzyć jego niezborności, które teraz wychodzą mu jakby nosem, gdy zadziera go, by wydać się wyższym.

   Delete
 7. Replies
  1. W ostatnich wyborach rozstrzygnęło się jego polityczne być albo nie być, bo podobnie jak jego niedoszła kontrkandydatka, Kidawa-Błońska, był kandydatem bez właściwości, ważnym tylko dlatego, że ktoś inny go "wystawił" w ważnych wyborach. Jestem ciekawa, co sobie teraz myśli.

   Delete

 8. Szlag mnie trafiał gdy podpisywano tę konwencję mając w dupie polskie prawo i jego odpowiednia modyfikację w naszych realiach .Teraz nie mam zrozumienia dla protestujących przeciw.Tak samo jak z wyborami. Trzeba szanować demokrację no chyba że się żyje w Irlandii to głosujemy aż zagłosujemy jak trzeba.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Że będziesz innego zdania, nie miałam co do tego wątpliwości :). Rozwiń myśl w którym punkcie konwencja nie zgadzała się z polskim prawem i w jaki sposób jej wprowadzenie polskiemu prawu zaszkodziło.

   Delete
  2. Pierwsza sprawa, która mi się nie podobała to :”przemoc wobec kobiet”- a dzieci a faceci a starsi a wykluczeni. Uznanie w wielkim dokumencie ,że istnieje przemoc wobec kobiet a innej to chyba nie ma jest dla mnie nie do przyjecia.
   „płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn; -co to ma wspólnego z przemocą ?
   „1. Strony wyznaczają lub ustanawiają jedną lub więcej oficjalnych instytucji odpowiedzialnych za koordynację, wdrażanie, monitorowanie oraz ewaluację strategii politycznych oraz działań mających na celu zapobieganie wszelkim formom przemocy objętym zakresem niniejszej Konwencji oraz zwalczanie wszelkich takich form przemocy. Instytucje te koordynują zbieranie danych zgodnie z zapisami art. 11, a także analizują i rozpowszechniają wyniki takiego zbierania danych.”-kolejny wieżowiec dla biurokratów ?
   3. Strony gwarantują, że działania podejmowane zgodnie z zapisami niniejszego rozdziału: - opierają się na uwzględnieniu kwestii płci społeczno-kulturowej w pojmowaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej i są ukierunkowane na zagwarantowanie ofiarom ich praw i bezpieczeństwa;- po jaka cholerę ideologiczne określenie płci kulturowej sprzeczne z nauką a ze zdrowym rozsądkiem przede wszystkim….i tak można by cytować i cytować…
   Przez lata wprowadzano i modyfikowano przepisy które mają pomóc …oparte na polskim prawie, uwarunkowaniach społecznych itp…trzeba to dopracowywać a nie przyjmować coś co jest nieostre, niejasne i może wprowadzać więcej bałaganu niźli porządku.

   Delete
  3. @Kloszard, jako kobieta pracująca byłaś wystawiona na wszelkie rodzaje przemocy jakich może doznać kobieta (przemoc psychiczną oraz fizyczną, począwszy od liścia do gwałtu analnego) i piszesz mi teraz, że 5 lat temu byłaś wstrząśniętą myślą, że:
   - w konwencji nie wyczytałaś nic o chronieniu przed przemocą mężczyzn,
   - można się zatrudnić w biurze,
   - określenie płci zgodne z wytycznymi Kościoła (nie nauki) bardzo do tej pory pomógło Ci w życiu i nikt tego nie docenia.

   Daję Ci do tej pory bardzo niewielki kredyt zaufania, że nie jesteś internetowym trollem, jakimś chłopakiem 25+, który pracuje w sieci na godziny, ale naprawdę to zaufanie topnieje z każdym Twoim postem. Więcej psychologicznej spójności.

   Delete
  4. Konwencja stambulska dotyczy przemocy wobec kobiet, tak jak karta praw dziecka dotyczy dzieci, a karta LGBT, dotyczy LGBT, a sklep mięsny zajmuje się sprzedażą mięsa, ewentualnie dodatków i akcesoriów do mięs. Kodeks drogowy zaś nie wyklucza kodeksu morskiego, ani lotniczego. Chcesz dopracować ochronę dzieci lub wykluczonych, zajmij się dokumentem dotyczącym dzieci, bądź wykluczonych. Zwłaszcza, że już w preambule konwencja stambulska zaznacza, że żadna przemoc wobec nikogo nie jest dopuszczalna, podobnie jak w artykule 4, gdzie jest wyraźnie podkreślony ZAKAZ DYSKRYMINACJI ZE WZGLĘDU NA:
   płeć biologiczną,
   płeć kulturowo-społeczną,
   rasę,
   kolor skóry,
   język,
   religię,
   poglądy polityczne i inne,
   pochodzenie narodowe lub społeczne,
   przynależność do mniejszości narodowej,
   własność,
   urodzenie,
   orientację seksualną,
   tożsamość płciową,
   wiek,
   stan zdrowia,
   niepełnosprawność,
   stan cywilny,
   status uchodźcy lub migranta lub inny.
   Przy okazji: Płeć kulturowo - społeczna nie jest pojęciem ideologicznym, a psychologiczno-seksuologicznym. To, że bandyci zrzeszeni w hierarchicznych strukturach kościelnych, czy stronnictwach konserwatywnych mają ograniczoną zdolność poszerzenia horyzontów o istnienie takich odłamów wiedzy, nie znaczy że mogą stosować tradycyjne "wpierdol, bo cię utrzymuję".

   Delete
 9. czy konwencja zabrania kamieniowania kobiet w krajach islamskich ?...chyba nie a może się mylę ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Art. 42 - zabójstwa honorowe.

   Chciałabyś, aby konwencja wyszczególniała rodzaje przemocy (kamieniowanie, podduszanie, przypalanie papierosami) w rozbiciu na kraje i dominujące w nich wyznanie? W takim razie jaki rodzaj przemocy konwencja powinna wyszczególnić dla Polski?

   Co ciekawe, Turcja, kraj świecki jak Polska (ironia ironia) jako pierwszy podpisał konwencję i właśnie czytam, że i tu obecny rząd idzie polskim tokiem rozumowania. Obecnie Turcy podają dokładnie takie same powody jak rząd polski w uzasadnieniu, dlaczego konwencję należy odrzucić.

   Delete
 10. No cóż. Dziękuje za kolejne słowa pogardy i wyższości ze strony Państwa. Jest masochizmem z mojej strony pisanie tutaj ale z jakiejś chorej potrzeby to robię. Nie zbadane są odmęty mojej psychiki...jak to pani napisała 25latka ...czemu nie-mogę być dwudziestopięciolatkiem ...ale jaka to płeć- szukałam wykazu płci zawartych w konwencji stambulskiej ale jakoś nie ma...nie umiem szukać pewnie.

  ReplyDelete
 11. Wielka Brytania podpisała konwencję więc dlaczego jest to kraj gdzie po Afryce wykonuje się najwięcej obrzezań dziewczynek ? Statystyki mówią o ponad 8000 a konwencja.?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nawiązując do ostatniego komentarza - napisałam, który to artykuł oraz zadałam pytanie, zignorowałaś to zadając kolejne pytanie, które zmusza mnie do sprawdzenia tej informacji (bo przecież nie mam takiej wiedzy). Domyślam się, że jeśli to sprawdzę, i spróbuję merytorycznej dyskusji, zastosujesz ten sam, sprawdzony już unik. Działasz jak troll. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

   Nawiązując do przedostatniego komentarza - w żaden sposób nie odpowiedziałaś rzeczowo na dwa komentarze, mój i @Wolanda. Potraktowałam Cię poważnie, poświęciłam swój czas, aby sprawdzić źródło i odpowiedzieć Ci z sensem. Myślę, sądząc z zawartości posta, że Woland podszedł do zadania podobnie. Zamiast tego uderzyłaś w ton, który dobrze znam z Twoich rozmów z innymi blogerami. Kreowanie się na ofiarę tutaj nie działa. Zmienianie tematu tutaj nie działa. Obrażasz moją inteligencję, a moja uprzejmość utwierdza Cię w przekonaniu, że możesz. Doszłaś do błędnych wniosków. Dziękuję za wypowiedź.

   Delete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów. Komentarze są moderowane, take your time.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.