Sunday, March 29, 2020

Morze, 15:19.


Zmarł dzisiaj Penderecki.
I tak przemknęło mi, że to morzże Martyniuk Penderecki,
ale nie, to ten drugi,
Krzysztof.

5 comments:

 1. niestety taka kolej rzeczy
  na kazdego z nas kiedys przyjdzie pora

  ReplyDelete
 2. No właśnie..., zmarł człowiek - ikona światowej muzyki, cywilizowane media podają informację na pierwszych stronach, a tymczasem dzięki "polityce kulturalnej" obecnego rządu, a w szczególności za sprawą TVP "Kurwizja" i wypowiedzi jej głównego architekta i ówczesnego szefa (słynne porównanie pewnego festyniarza do Pendereckiego i Lutosławskiego), pierwsza myśl pojawiająca się w głowie, to "Naprawdę? Żenek nie żyje?!"
  Inna myśl, która mi przychodzi do głowy, to że nie zrobiono fabuły o Pendereckim, a zrobiono o Żenku - i to za pieniądze TVP "Kurwizja", czyli pieniądze Polaków. Penderecki bowiem nie potrzebował reklamy i szkoda mu było czasu na autopromocję, a Żenek przyjmie gotówkę każdego pochodzenia, jego "renomy" nic nie zachwieje. Rodzi się jednak pytanie:KTO NA TYM TRACI? I czy to dobrze, że Polacy nie znają Pendereckiego, a znają Żenka. No i CO ROZUMIEMY PRZEZ MISJĘ MEDIÓW PAŃSTWOWYCH (czy, jak chcą głupkonauci, "narodowych").

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na początku to media zagraniczne natychmiast poinformowały o śmierci Pendereckiego. Nawet onet, na którym można liczyć na zwielokrotnienie każdej taniej sensacji, potrzebował paru chwil więcej, żeby się ogarnąć i coś o mistrzu wysmażyć. Wyborażam sobie, że o Żenku podlinkować niedawne teksty tematyczne to byłaby chwila. Świata nie zmienimy, a kupa pozostaje kupą.

   Delete
 3. Witaj porannie
  Tak odszedł wielki człowiek. Niestety na takie prawdziwe pożegnanie będzie musiał poczekać. Takie to już ten czas.
  Mam nadzieję, że u Ciebie nie zamieszkały smutki. Moje po prostu są i nie mają ochoty na odejście.
  Pozdrawiam budzącą się powoli niedzielą

  ReplyDelete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów. Komentarze są moderowane, take your time.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.