Monday, February 17, 2020

Puk puk ...

... i właśnie tak z samego rana w sam poniedziałek, czytam sobie Mu, że niejakie Saint-Jean-de-Braye (to we Francyi jest) nie jest już miastem partnerskim z podtarnowskim Tuchowem. A dlaczegóż to tak? A dlategóż, że
Mimo że wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę - mówi France Info Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera gminy Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych.
Mowa oczywiście o uchwale o strefie wolnej od LGBT, poprzez którą radni wielu gmin w Polsce usiłują podlizać się rządowi i Kościołowi.
W naszym regionie Loiret były trzy obozy koncentracyjne. Ten w Jargeau był przeznaczony dla Cyganów i homoseksualistów. Nie możemy akceptować decyzji takich jak ta, podejmowanych z lekceważeniem praw człowieka - kontynuuje doradczyni mera Saint-Jean-de-Braye. Colette Martin-Chabbert dodaje, że koledzy z gminy Tuchów "nie zareagowali zbyt dobrze". Byli zaskoczeni i urażeni naszą decyzją, ponieważ jej z nimi nie skonsultowaliśmy. Jakie konsultacje mieliśmy przeprowadzić? Przecież oni przegłosowali tę uchwałę. Myślę, że nie rozumieją, dlaczego nas to szokuje - mówi Francuzka.
I tak widzowie TVPis bezustannie zaskoczeni. Ale przecież nie będzie ich Francuz uczył jedzenia widelcyma. Przez moment chciałam napisać, że z całą pewnością radni Tuchowa odtrąbili "nic się nie stało", bo ważniejsze było partnerstwo z Tăuții-Măgherăuș, ale stwierdziłam, że to byłoby bezpodstawne nabijanie się z Rumunów. Nie zawsze widać na oko, kto jest bardziej cywilizowany.

Mysz,
nasłuchująca pukania do Polski z Europy.

13 comments:

 1. Bardzo mnie śmieszy informacja, że buraczarnia JEST ZASKOCZONA i URAŻONA, bo nikt z nią nie konsultował zerwania partnerstwa, jakby oni konsultowali swoją faszystowską uchwałę. Jeszcze bardziej śmieszy mnie wiadomość, że znani z parad chłopięcych narodowcy odgrażają się, że młodzież z Tuchowa będzie jeździć do wspanialszych miejsc na wymiany młodzieżowe, niż Saint-Jean-de-Braye. Też tak uważam, zawsze mogą pojechać na wymianę do innych "wspaniałych stref wolnych od LGBT"): Urzędowa, Kraśnika, Mełgwi lub Zakrzówka, a nawet Łososiny Dolnej!!!
  Zawsze uważałem, że podła zmiana bardzo przypomina żula, którego wpuszczają jedynie do najgorszych mordowni, ale odgrażającego się, że "jego noga nigdy nie postanie" w knajpach, z których został wywalony na zbity pysk. Oczywiście, że nie postanie, bo go tam nie wpuszczą.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Swoją drogą..., od kiedy to konsultuje się z zakłócającym spokój innych gości żulem wywalenie go z porządnego klubu?

   Delete
  2. Naprawdę jestem przekonana, że radni Tuchowa są zaskoczeni. Życie w bańce informacyjnej, w otoczeniu własnych obrzędów potwierdzająco-pokrzepiających nie jest zjawiskiem rzadkim. Wręcz przeciwnie, w dobie polaryzacji polskiego społeczeństwa wyraźnie widać jak co zajadlejsi członkowie skrajnych opcji na argumenty drugiej strony zatykają uszy i śpiewają "la la la". Dlatego tak ważny jest głos tych, którzy patrzą z zewnątrz i chociaż nie wiedzą w szczegółach o co chodzi, tym lepiej rozpoznają niepokojące sygnały rosnącej nieprawości.

   Inna sprawa, że widzę artykuły na ten temat w prasie francuskiej. A przecież ponownie - obywatele Europy nie pytają czy jestem z Tuchowa, Suchowoli czy Obornik. Siara jest po równo, dla każdego z nas :I

   Delete
  3. właśnie zwizualizowałem sobie reakcję tych radnych Tuchowskich:
   "O co tym żabojadom się rozchodzi? My przecież dajemy odpór seksualizacji naszych dzieci i nie chcemy na ulicach tańczących golasów z piórkami w zadkach"
   p.jzns :)

   Delete
  4. @PKanalia, ja sobie to wizualizuję nieco inaczej: "No kuchva, jak w knajpie albo na bazarze kończyły się tematy do rozmów, to zawsze można było wspólnie tęczową zarazę obgadać i dobrze było, a Francuzów to jeść widelcem nauczyliśmy i Napoleonowi życie ratowaliśmy". I zazwyczaj wtedy nasuwa mi się odpowiedź: Tak, wyście uczyli i bronili, kuchva!

   Delete
 2. Normalnie mnie zemdliło
  Ja tego nie ogarniam...
  I mam złe przeczucia

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nawet jak człowiek unika babrania się w politycznym gnoju, to go takie rzeczy mogą o poranku zaskoczyć. Aż strach czytać o kanadydatach na prezydenta i to, co mają do powiedzenia o konkurencji :/

   Delete
 3. Zaskoczeni, że sami się cofnęli w rozwoju cywilizacyjnym?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czytałam wypowiedź burmistrzyni Tuchowa. Ona Francuzów nie rozumie, że oni nie rozumieją, bo to przecież tylko uchwała na zamówienie polityczne, a poza tym to w Tuchowie ludzie są mili i podpisana uchwała nic nie znaczy. Jednocześnie insynuuje, że we Francji mają teraz kampanię wyborczą, więc to ich zerwanie to pewnie taka demonstracja na jej potrzeby.

   Rozumiesz ... burmistrzyni oświadcza, że uchwała nic nie znaczy i uważa, że gdyby Francuzi z nią porozmawiali to ona by im wytłumaczyła. I sugeruje, że mieszkańcy Saint-Jean-de-Braye będą załamani nie mogąc przyjechać do Tuchowa. Czy to nie droga do Tworek?

   Delete
 4. Cóż, od paru lat pracowicie wskrzeszamy i restaurujemy co najgorsze stereotypy o nas. Można sobie wyobrazić, jak Katarzyna, Fryderyk czy Bismarck pokładają się ze śmiechu widząc poczynania naszych idiotów ściągających nas z powrotem w bagno. :-(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jak tu napisać "wskrzeszamy". Często zastanawiam się nad własną tożsamością. I widzę, że odstaję.

   Delete
  2. No, niestety - "-my" - wspólnota nasza narodowa! Gdzie jeden głupi rzuci kamień, to i dziesięciu mądrych go nie podniesie. Na nasze wspólne konto idą te tragiczne popisy i każde z nas może gdzieś kiedyś dostać rachunek do zapłacenia.

   Delete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.