Saturday, August 24, 2019

Update późnosobotni.

Około jedenastej wypuściłam kota w mrok. Nie ma wiatru, tylko odgłosy morza słychać gdzieś w oddali. Piję herbatę i sobie dumam siedząc w szlafroku. Takie dumanie przed snem. Wrzuciłam post na Galaktycznej o Bobisi i nastrój mam nostalgiczny, bo grzebałam na komputerze w zdjęciach z ostatnich 12 lat. Niby nic takiego się nie zmienia, ale jak nie patrzysz, zmiany zachodzą nieuchronnie. I to nieuchronnie wcale nie jest takie straszne, w końcu niektórzy przysparzają szczęścia pojawiając się w naszym życiu, a inni z niego znikając. Myślę o zwierzętach, jaki jest sens tych wszystkich krótkich spotkań ... ich życie, młodość, dorosłość, starość widzimy zazwyczaj, jeśli nie liczyć zwierzęcych matuzalemów, jak na dłoni. Czego możemy się od nich nauczyć? W zaświaty nie wierzę ... wędrówka dusz? ... to wszystko za bardzo jest naciągane. Dzisiaj wychodząc ze sklepu w ostatniej chwili skręciłam, żeby nie rozdeptać pająka. Przyszło mu być pająkiem i w związku z tym robił co mógł. Gdybyśmy chcieli się z tego uczyć, świat wyglądałby trochę inaczej ...

13 comments:

 1. Wiesz, podobnie mam. Coraz rzadziej zabijam owady tylko za to, że są owadami.

  ReplyDelete
  Replies
  1. I tak zdarza się nam to często niechcący ...
   Pomyśl tylko - usiąść niechcący na czyimś całym świecie.

   Delete
 2. Całe życie się uczymy, od zwierząt, od roślin, od natury w ogóle...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myślę, że to jest tak jak w szkole - uczą się ci, którzy chcą.

   Delete
 3. To teraz już wszystko wiem. :)

  Co do zwierząt ja na razie nie chcę wchodzić w rolę posiadacza nowego. Za dużo miałem złych emocji jak odchodziły moje koszatniczki. Niby dla postronnych to małe, może nawet mało znaczące zwierzęta, jednak ja się bardzo z nimi związałem.

  Jak na razie czekam na odpowiedzi od tych firm, może coś uda mi się znaleźć w końcu.

  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja z Kraciastym mamy naszego pierwszego wspólnego kota. To nie chodzi o wielkość czy gatunek. Chodzi o to, że angażujesz się w tę "znajomość" emocje.

   Delete
  2. Ale spotkałem się już z opiniami, że niektóre zwierzęta i człowiek to wykluczające się sytuacje. A według mnie po jakimś czasie można wytworzyć jakąś więź nawet z patyczakiem. Kwestia jest taka czy właściciel widzi po prostu jakieś relacje ze swoim pupilem.

   Pozdrawiam!

   Delete
 4. Myślę podobnie, nie krzywdzę zwierząt, skoro opiekowałam się wieloma, oczywiście najdłużej piesiem. Przy okazji można poznać naturę ludzką na wylot. Kiedy jedni głaskali, drudzy nie chcieli wpuścić do autobusu, mimo tego, że miał kaganiec i był miniaturką jamnika. Na pytanie dlaczego, kierowca odpowiedział "bo nie, może któryś z pasażerów być uczulony na sierść". To był jamnik krótkowłosy, więc nie o sierść chodziło. Wyszłam z psem na rękach, szkoda było zdrowia mojego i miniaturki.
  Serdecznie pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie ukrywam, że z biegiem lat patrzę z coraz większą podejrzliwością na ludzi, którzy nigdy nie mieli w domu zwierząt, nawet, gdy mogli. Jest w tym małoduszność i samoograniczenie wynikające z jakiejś ukrytej dysfunkcji, jakiegoś pfe, którego nie chcę zgłębiać i wolę unikać.
   Pozdrawiam.

   Delete
 5. Rozczuliło mnie zdanie "Przyszło mu być pająkiem i w związku z tym robił co mógł" Fakt, też nie znoszę bezmyślnego sadyzmu i okrucieństwa

  ReplyDelete
  Replies
  1. To był korsarz przemykający po ruchliwym, nasłonecznionym chodniku w kierunku cienia. Udało mu się, gdy udzieliłam mu pierwszeństwa. Nic mnie to nie kosztowało. Każdy chce żyć.

   Delete
  2. Łapię robactwo wszelakie i wynoszę na zewnątrz... W sumie masz rację - po co zabijać - niech se łazi

   Delete
 6. Sens naszych krotkich spotkan Swiechno ... bezwarunkowa milosc i wiernosc. Czlowiek tak nie potrafi. Kazda z tych krotkich chwil jest bezcenna :)

  ReplyDelete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów. Komentarze są moderowane, take your time.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.