Thursday, June 20, 2019

In a cup of ...


jasmine tea.
Location: car park under Slieve Gullion, Co. Armagh, Northern Ireland.
Time: today after 3 pm.

Nasza rozgrzewka przed wyższymi górami ......chwilowo nie mam ochoty pisać innych postów niż pokazywanie Wam kubków. Wymyślanie tytułów najwyraźniej nastręcza mi sporo trudności. Właśnie dostaliśmy od sąsiadki korzenie kalii do wkopania przed domem ... Kraciasty przygotowuje makaron. Bez makaronu ani rusz, skoro dzisiaj Boże Ciało 😄

***
Jeszcze przed wyjazdem rozmawialiśmy z Kraciastym o sprawie zabójstwa dziesięciolatki. Komentarze w sieci na temat prawdopodobnego zabójcy, podniecanie się tym, jak go przywitają więźniowie. Podniecanie się - to chyba właściwe sformułowanie. W Polsce, gdzie nadal uważa się klaps za metodę wychowawczą, gdzie każda niewydolna wychowawczo pijaczyna i łachmyta wzrusza się tym jak bardzo kocha swoje dziecko (i swoją matkę, matka też jest święta), ludzie lubią ekscytować się tym, co by zrobili takiemu mordercy dzieci. Jakby mieli jeszcze jakieś inne osiągnięcia życiowe. Kraj Prawdziwych Wrażliwców.

10 comments:

 1. Kraj Prawdziwych Polaków-Katolików, chciałaś powiedzieć.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To też. Zamiast sobie powiedzieć, że to był przecież boski plan, ci co "klęczą tylko przed Bogiem" próbują pambu podpowiadać. A potem świat się dziwi, dlaczego wątpię w wiarę.

   Delete
 2. Cudnie, nie mam kiedy zrobić rozgrzewki przed górami, ale trudno, wkrótce jadę, by uciec od osiedlowych hałasów.
  Jak łatwo wydaje się wyroki, gdy powiedziano kiedyś - niech pierwszy rzuci kamieniem, kto jest bez winy...

  ReplyDelete
  Replies
  1. @jotko, cytujesz trudny fragment Biblii i akurat nie ten ulubiony przez wyznawców.
   Dzisiaj pogoda jeszcze ładniejsza, może nawet (o zgrozo) nie padać ;)

   Delete
 3. Akurat ten kubek mi się źle kojarzy ;)

  Problem chyba tkwi w tym, jakie pismaki (bo na miano dziennikarzy nie zasługują) znalazły się w prawicowych mediach, które ja nazywam szmatławcami. Dla mnie szczytem indolencji, głupoty i zdziczenia (o braku profesjonalizmu nie ma nawet co wspominać) był pewien tytuł, który sugerował, że za tą zbrodnią stały środowiska LGBT ze swymi marszami równości – już w godzinę po informacji, że doszło do zaginięcia (jeszcze nie zbrodni).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dlaczegóż? (wiedziałeś, że zapytam).

   Nie śledziłam sprawy od początku, ale Kraciasty mówił mi o jakichś nonsensach, którym ekscytował się tłum. I dalej się ekscytuje. Te wszystkie jednostki, które w innym przypadku trąbią o swoim indywidualiźmie i wrażliwości, teraz są częścią bezmózgiego tłumu. A zarzuć to komu, to zaraz będzie bredzenie, że dzieci to szczególna sprawa. Ludzie chcą konkurować o przeżywanie traumy z najbliższą rodziną ofiary. Ich boli bardziej, matko bosko jak cierpią, i właśnie na tej podstawie domagają się sprawiedliwości. A w gruncie rzeczy chodzi o to, że społeczeństwo jest przemocowe i aż kwiczy ze szczęścia, gdy legalnie może tę swoją przemocowość werbalizować.

   Delete
  2. Pewnie, że wiedziałem ;) Srebrny kolor kubka, przez skojarzenie z blaszanką, przywodzi mi na myśl właśnie więzienie a w wersji leight wojsko, choć nie służyłem w wojsku i w więzieniu nie siedziałem.

   Tłum zawsze jest bezmózgi i gotowy do linczu, choć czasami na tej samej zasadzie, również do bohaterskich zrywów. Tłum się radykalizuje do poziomu najbardziej ogłupiałych, a w tym przypadku komuś na tym zależy. Nie będę jednak, jak te prawicowe pismaki, wskazywał palcem. Sama sobie dopowiedz ;)

   Delete
  3. "Tłum się radykalizuje do poziomu najbardziej ogłupiałych, a w tym przypadku komuś na tym zależy." ... :D Tak czytam sobie wpisy różnych chętnych do "wymierzania sprawiedliwości" i nie odnoszę wrażenia, że oni tak o sobie myślą.
   Cytat z Lema pozostaje zawsze aktualny ;)

   Delete
 4. Cóż, skończyło się Boże Ciało, mój liturgiczny durszlak zdążył wyschnąć, a tłumy ze świątecznych parad mogą zająć się tym, co naprawdę lubią: swoją własną mściwością i małością. Żeby było śmieszniej, jeden z pozostających na wolności członków szajki ukrywających kościelnych pedofilów, niejaki Głódź, znów raczył był mówić o atakach na Kościół.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdaje się, że połączył to z rozbiorami Polski (Kościół był ofiarą rozbiorów, ani słowa o tym, że brał udział w Targowicy). Ta sama tłuszcza, która teraz krzyczy "kill kill", za chwilę z innej okazji będzie pluła na policję, że jak można było dopuścić do skazania kolejnego Komendy. Ja nie twierdzę przy tym, że obecny podejrzany jest niewinny. Pewnie jest i może jest niebezpiecznym psychopatą. Odraża mnie psychologia motłochu odgórnie sterowana przez media zachłystujące się coraz to nowymi szczegółami.

   Delete

Bardzo proszę NIE komentuj jako Anonim.
Nie toleruję spamu i wulgaryzmów. Komentarze są moderowane, take your time.
***

Please, DO NOT comment as Anonymous.
Talk sense. Spam messages and filthy language won't be tolerated.